background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Відбувся семінар-навчання з питань охорони праці, який провели спеціалісти Дніпропетровського обласного учбового центру агропромислового комплексу спільно з обласною профспілковою організацією працівників АПК та працівниками відділення ВД ФССНВУ

 

 25 січня 2013 року відбувся семінар-навчання з питань охорони праці, який провели спеціалісти Дніпропетровського обласного учбового центру агропромислового комплексу спільно з Дніпропетровською обласною профспілковою організацією працівників АПК та працівниками відділення ВД ФССНВУ у Покровському районі.

       На семінарі були присутні керівники сільськогосподарських товариств, фермерських господарств, структурних підрозділів, відповідальні особи за охорону праці. Всього в семінарі-навчанні прийняло участь 130 осіб.
      Відкрив семінар та представив спеціалістів з області начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації С.І. Яланський. Він зазначив, що такі семінари проводяться в районі раз на три роки згідно з Наказом головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації “Про охорону праці” та відповідно до “Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці”.
      Перед учасниками семінару виступила голова Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників АПК Г..М. Смирна. Вона говорила про важливість укладання трудових договорів з працівниками підприємств, якими передбачено соціальний захист працівників, а також – колективних угод. Галина Миколаївна також акцентувала увагу присутніх на тому, що профспілки займають важливу роль у життєдіяльності підприємств, організацій, установ та висвітлила головні аспекти діяльності обласної профорганізації по захисту соціально-економічних прав найманих працівників та розбудови соціального діалогу в галузі. Особлива увага була приділена здійсненню громадського контролю профспілками за дотриманням законодавства з охорони праці.
      Для раціональної організації охорони праці на підприємстві посадові особи і спеціалісти повинні добре знати відповідні законодавчі та нормативно-правові акти, вчасно знайомити з ними своїх працівників, контролювати та вживати заходи щодо дотримання цих вимог. Також важливу роль у попередженні травматизму та нещасних випадків, створенні належних безпечних умов праці відіграє своєчасне проведення навчання та перевірка знань працівників з охорони праці.
    Завідувач кабінетом передового досвіду навчального центру АПК К.В. Годенов зробив загальний аналіз виробничого травматизму в області. Всього за минулий рік зафіксовано 120 випадків смерті на виробництві, 56 випадків виробничого травматизму зі смертельним наслідком, з них – п’ять випадків сталися в галузі АПК.
Начальник відділення ВВД ФССНВУ у Покровському районі М.К. Магьованна, виступаючи перед присутніми, звернула увагу на необхідність проведення медичних оглядів працівників певних категорій, навчання працівників, професії яких підпадають під перелік робіт з підвищеною небезпекою, проведення інструктажів з охорони праці.         Марія Кузьмівна вела мову і про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві.
     Головний технічний інспектор праці Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок П.В. Довганенко детально проаналізував виробничий травматизм у розрізі галузей народного господарства у Дніпропетровській області. Так перше місце по кількості випадків виробничого травматизму займає гірничо -добувна промисловість, друге – соціально-побутова сфера, третє – агропромисловий комплекс. Також він назвав основні причини травматизму. Серед них – організаційні (це й не проведення інструктажів з охорони праці, навчання відповідальних осіб, і нерозроблені інструкції з охорони праці для всіх видів робіт тощо). Петро Васильович говорив і про порядок випуску автомобілів на лінію, а саме, про перевірку їх технічного стану автомобіля та про передрейсовий медогляд водія.
      Потім він провів навчання з питань охорони праці з учасниками семінару та перівку знань методом тестування.