
21–23 березня цього року на Прикарпатті відбувся третій із шести тренінгів «Формування стратегії ПРОФАПК у створенні безпечних робочих місць у сільськогосподарському секторі АПК у воєнний та повоєнний час». Його учасниками були голови профспілкових комітетів та профспілковий актив, у тому числі внутрішньо переміщені особи, переважно з прифронтових територій – Донецької, Луганської, Сумської областей, а також із Полтавщини та Одещини.
Упродовж трьох днів слухачі активно обговорювали стан безпеки праці у воєнний період, основні виклики і проблеми для спілчан, спричинені війною, у тому числі на робочих місцях. Одночасно разом із тренеркою пані Любою Бусель формували алгоритм дій для профкомів, громадських комісій та інспекторів з охорони праці щодо виявлення ризиків для безпеки праці та здоров’я безпосередньо на виробництві, доповнювали Стратегію Профспілки щодо зміцнення безпеки праці та здоров’я на робочих місцях у воєнний і повоєнний час.
Разом із тренерами з Івано-Франківського обласного Державного центру домедичної допомоги учасники оволоділи навичками надання першої домедичної допомоги членам профспілки на робочих місцях у час повітряної тривоги, терористичних ударів по промислових і цивільних об’єктах у воєнний період із акцентом на запобігання травмам та смертності.
Велику зацікавленість викликав тренінг-інформування учасників семінару про мінну небезпеку і гуманітарне розмінування, який проводив сертифікований тренер ДСНС Андрій Попов.
Під час тренінгу також відбулося онлайн-включення і спілкування на платформі Zoom із головою Фонду з безробіття України пані Наталією Землянською. Відбулася зацікавлена розмова про потреби і можливості відновлення фізичного та ментального здоров’я, реабілітації постраждалих від війни і окупації у профспілкових центрах ФПУ. Спільно обговорили важливі питання просування інформації серед профспілкових осередків із цих питань, а також грантові можливості для сільських жителів і, у першу чергу, молоді.
Ще одним, не менш важливим блоком питань було спілкування з психотерапевткою Мирославою Шнайдер про надання психологічної допомоги членам профспілки на робочих місцях у час повітряної тривоги, терористичних ударів по промислових і цивільних об’єктах у воєнний період, про прямі й опосередковані наслідки війни для психічного здоров’я та благополуччя працівників, протидію загрозам, подолання деструктивних наслідків, організацію системи заходів зі збереження та відновлення психологічного здоров’я працівників у повоєнний час, принципи взаємодії з демобілізованими працівниками.
Також зачепили тему, яку надалі розвиватимемо, — створення служб психосоціальної підтримки, ініційованих державою у 2025 році.
Слухачі отримали дві тематичні збірки методичних матеріалів для допомоги у профспілковій роботі та подальшого інформування членів профспілки в колективах.
За оцінками учасників тренінгу, вони отримали безцінний досвід, практичні навички та нове бачення реформування системи безпеки праці і здоров’я в колективах.