
У ході конструктивного діалогу та обміну думками було прийнято низку важливих рішень. Перш за все, було оголошено про початок звітно-виборної кампанії у Профспілці з 1 жовтня 2025 по 1 жовтня 2026 року та окреслено основні напрями роботи під час її проведення.
На засіданні Центрального комітету було обрано заступника Голови Профспілки працівників АПК України. Найвищу довіру отримав ГЕРУС Сергій Миколайович — голова Київської міської профспілки працівників АПК. Вітаємо з обранням!
Обговорено також порядок надання пропозицій до нового Статуту Профспілки, який буде прийнятий VIII з’їздом Профспілки.
Відповідно до спільного проєкту Об’єднання данських профспілок 3F та Профспілки працівників АПК у сфері охорони праці для профспілкових активістів «Формування стратегії ПрофАПК у створенні безпечних робочих місць у сільськогосподарському секторі АПК у воєнний і післявоєнний час», який реалізується у 2024–2025 роках, та в період підготовки до Всесвітнього дня охорони праці і Дня охорони праці в Україні, членські організації Профспілки працівників АПК мають зосередити увагу на виявленні ризиків, покращенні безпеки праці, соціального захисту, впровадженні політики психосоціальної підтримки на робочих місцях та ментального здоров’я працівників з метою досягнення «нульового рівня» виробничого травматизму і приховування нещасних випадків.
З метою консолідації зусиль щодо зниження травматизму на робочих місцях, відповідального ставлення до охорони здоров’я та необхідності створення безпечних умов праці, Центральний комітет Профспілки працівників АПК України прийняв за основу макет Стратегії Профспілки щодо зміцнення безпеки праці на робочих місцях у воєнний та післявоєнний час у сільськогосподарському секторі агропромислового комплексу України, сформований слухачами данського навчального проєкту. Упродовж І півріччя 2025 року, з урахуванням доповнень членських організацій, буде затверджено План профспілкової політики з охорони праці у воєнний і післявоєнний час у сільському господарстві.
На засіданні Центрального комітету було розглянуто звернення членських організацій Національної академії аграрних наук України щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України, внесеного Фондом державного майна України (лист №10-72-8-НПА від 31.03.2025) «Про вилучення і передачу земельних ділянок у постійне користування без зміни цільового призначення», яким передбачається вилучення з постійного користування державних підприємств, установ НААН земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та передача їх у постійне користування державному підприємству «Резерв» без зміни цільового призначення загальною площею 135,2 тис. га.
У разі прийняття такого необґрунтованого рішення без науково-дослідної бази залишаться ряд науково-дослідних інститутів НААН, буде знищено величезну кількість робочих місць у сільській місцевості, що матиме катастрофічні наслідки як для української науки, так і для соціальної захищеності працівників. На погодження з Профспілкою, відповідно до чинного законодавства, проєкт такого розпорядження не надходив. Тому було прийнято рішення негайно звернутися до всіх вищих органів виконавчої влади щодо скасування такого розпорядження як шкідливого, особливо в умовах війни і зубожіння людей.
Вимагаємо припинити спробу злочинного знищення аграрної науки, селекції та насінництва, багаторічних дослідів з генетики і племінного тваринництва, що необхідні для забезпечення продовольчої безпеки України як складової національної безпеки держави.