26 лютого 2013 року відбулося засідання Ради Київської міської профспілки працівників АПК за участю голів первинних профспілкових організацій, на якій були розглянуті питання:
1. Стан та проблеми укладання колективних договорів у 2013 році. Стан заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах галузей АПК м. Києва.
2. Аналіз статистичних звітів первинних профспілкових організацій за 2012 рік.
3. Про стан охорони праці на підприємствах, в організаціях та установах агропромислового комплексу м. Києва за 2012 рік.
4. Виконання профспілкового бюджету 2012 року та планування бюджету 2013 року.
5. Про участь в конкурсі-огляді творчості та художньої самодіяльності «Зорепад надій – 3» серед дітей профспілкових організацій м. Києва.
Головні завдання, які визначила Рада на 2013 рік полягають у подальшому розвитку соціального діалогу, удосконаленню колективно-договірного регулювання соціально-економічних і трудових відносин, підвищенню ефективності колективних договорів з питань захисту соціально-трудових прав членів профспілки.
Було наголошено, що комісіями і спеціалістами Ради профспілки постійно надається практична і методична допомога первинним профспілковим організаціям з підготовки та укладання колективних договорів, контролю за ходом їх виконання.
Позитивним змінам сприяє щорічне проведення для голів профкомів і профорганізаторів навчальних семінарів з питань укладення та виконання колективних договорів.
В більшості підприємств, організацій і установ, де діють первинні профспілкові організації Київської міської профспілки працівників АПК, колективний договір став основним дієвим нормативним актом, у якому об’єктивно збалансовані інтереси сторін з урахуванням потреб працівників і реальних можливостей підприємств, організацій і установ. Це є свідченням зростаючої ролі колективних договорів і взаємного бажання сторін розв’язувати складні соціально-економічні проблеми сьогодення на принципах соціального діалогу.
Проте, було зазначено, що на ряді підприємств, де діють колективні договори укладені 6-7 років тому. Зміни і доповнення до них не приймались.
Рівень середньої заробітної плати на підприємствах галузей АПК м. Києва зріс, але він є значно нижчим від середньої зарплати по м. Києву. На деяких підприємствах і установах існує заборгованість із виплати заробітної плати.
Далеко не на всіх підприємствах дотримуються норми статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», за якою роботодавці повинні перераховувати на рахунок первинних профспілкових організацій кошти в розмірі не менше 0,3 % від Фонду оплати праці на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.
Потребують більшої уваги і принципової позиції профкомів та громадських інспекторів з охорони праці питання профілактики нещасних випадків на виробництві. Стан охорони праці на багатьох підприємствах бажає бути кращим.
Після завершення засідання Ради були проведені урочистості, присвячені Дню захисника Вітчизни та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня.
Голова Київської міської профспілки працівників АПК Лопата Ольга Іванівна вручила дипломи кращим профспілковим лідерам.
Фотозвіт можна побачити в меню "Фотогалерея" сайту.