background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників АПк провела семінар-навчання з питань охорони праці для проспілкового активу

 Напередодні Всесвітнього Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників АПК спільно з Департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації 11 квітня поточного року на базі Нікопольського району провела навчання з організації безпечних умов праці на виробництві для голів первинних профорганізацій та спеціалістів і відповідальних осіб з охорони праці ну.
Відкрив семінар в.о. начальника Управління агропромислового розвитку Нікопольської райдержадміністрації Марченков В.О., який акцентував увагу на меті та важливості даного заходу і представив лекторську групу у складі головного технічного інспектора праці Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Довганенко П.В. та завідувача кабінетом трудового досвіду навчального центру АПК Годенова К.В.
Перед учасниками семінару з вступним словом виступила голова обласної організації профспілки працівників АПК Смирна Г.М. Вона наголосила, що Нікопольська районна профорганізація за рівнем роботи та чисельністю членів профспілки входить в п’ятірку кращих районних організацій області.
Перед профспілковим активом були поставлені завдання щодо реалізації в колективних договорах підприємств положень Галузевих угод щодо підвищення заробітної плати, забезпечення членів профспілки робочими місцями з безпечними умовами праці.
Надана інформація про чотири головні вимоги профспілок на національному рівні при проведенні переговорів з Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнським об’єднанням роботодавців щодо визначення мінімальної заробітної плати, а саме:
1) має відповідати розміру фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб. (За попередніми розрахунками розмір мінімальної заробітної плати у 2014 році за таких умов має складати 1429 грн.);
2) має відповідати фактичному прожитковому мінімуму, в складі якого вартість продуктів харчування повинна складати 40-45% з урахуванням єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб;
3) повинен включати сімейну складову, яка полягає у забезпеченні достатнього життєвого рівня сім’ї працівника (орієнтовно коефіцієнт сімейної складової має складати 1,25);
4) повинен включати інвестиційну складову, яка полягає у забезпеченні накопичень з подальшим інвестуванням у житло, платні медичні та освітні послуги тощо.
Було також підкреслено, що етапність таких кроків повинна визначатись динамікою прогнозних макропоказників, зокрема ростом або падінням ВВП. Розмір мінімальної заробітної плати не повинен виходити за межі 45-50% від середньої заробітної плати для забезпечення мотивації до кваліфікованої праці.
Були висвітлені питання про стан соціально-трудових відносин та розвиток соціального діалогу в галузі агропромислового комплексу області.
Особлива увага була приділена здійсненню громадського контролю профспілками за дотриманням законодавства з охорони праці. Враховуючі, що в 2013 році Всесвітній день охорони праці буде відзначатись під гаслом: «Запобігання професійним захворюванням», обласною профорганізацією розроблені методичні матеріали для первинних профорганізацій по проведенню атестації робочих місць і проводиться консультаційний супровід проведення даної роботи. Крім того, пропонується безкоштовний аудит з питань охорони праці.
Завідувач кабінетом передового досвіду навчального центру АПК К.В. Годенов зробив загальний аналіз виробничого травматизму в області. За минулий рік зафіксовано 120 випадків смерті на виробництві, 56 випадків виробничого травматизму зі смертельним наслідком, з них – п’ять випадків сталися в галузі АПК.
Головний технічний інспектор праці Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок П.В. Довганенко детально проаналізував виробничий травматизм у розрізі галузей народного господарства у нашій області. Так перше місце по кількості випадків виробничого травматизму займає гірничо -добувна промисловість, друге – соціально-побутова сфера, третє – агропромисловий комплекс. Також він назвав основні причини травматизму. Серед них – організаційні (це й не проведення інструктажів з охорони праці, навчання відповідальних осіб, і нерозроблені інструкції з охорони праці для всіх видів робіт тощо).
Семінар працював 5 годин. Наприкінці всі отримали відповіді на чисельні запитання.
В семінарі прийняли участь керівники підприємств, голови первинних профорганізацій, спеціалісти з охорони праці та посадові особи відповідальні за охорону праці на підприємстві, всього 78 чоловік.
Проблеми розглянуті на семінарі висвітлені в Нікопольських районних ЗМІ.

Інформація підготовлена Дніпропетровською обласною організацією профспілки працівників АПК.

Зображення -www.prombez.if.ua