23 квітня 2013 року на базі ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський» Нікопольського району Дніпропетровської області за участю Дніпропетровської обласної профспілки працівників агропромислового комплексу, Управління соціального захисту населення Нікопольської райдержадміністрації, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві проведено Круглий стіл з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці.
На засіданні обговорювались заходи, які стосуються запобігання професійним захворюванням на виробництві, а саме: своєчасне та якісне проведення медоглядів, атестація робочих місць з шкідливими умовами праці, дотримання законодавства з охорони праці.
В обговоренні порушених питань виступили: Паталаха Тетяна Григоровна - головний спеціаліст з охорони праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Гаврилок Марина Миколаївна – страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань м. Нікополь, Смирна Галина Миколаївна – голова Дніпропетровської обласної профспілки працівників АПК, Донець Олександр Федорович – голова Нікопольської районної профспілкової організації працівників АПК.
Від підприємства долучилися до дискусії: Івашечко Оксана Віталіївна – начальник відділу охорони праці; Савіна Лариса Сергіївна – інженер з охорони праці; Ткаченко Олена Валентинівна – інженер з питань безпеки дорожнього руху і охорони праці; Корнєєв Віталій Павлович – інженер з охорони навколишнього середовища, Пилипенко Віктор Михайлович - начальник штабу громадського захисту та техногенної безпеки; Косенко Катерина Іванівна – юрист, голова профкому.
Начальник відділу з охорони праці Івашечко О.В. поінформувала присутніх щодо роботи, яка ведеться на підприємстві з охорони праці:
«На нашому підприємстві на 1 квартал 2013 року згідно звітної документації працює 1821 чол., у тому числі 786 жінок. За цей період з початку року освоєно коштів на охорону праці у розмірі 916 тис. 849грн., а саме:
- на забезпечення працівників спецодягом і спецвзуттям підприємством закуплено товару на суму 199 тис.572 грн.;
- придбано засобів індивідуального захисту на суму 174 тис. 631грн.;
- на навчання ІТП і робітників було використано коштів на суму 41тис. 210 грн.;
- на суму 127 тис. 484 грн. закуплено молоко, яке видається працівникам зайнятим на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці;
- на придбання миючих засобів витрачено 56 тис. 950 грн.
Згідно з затвердженим графіком комісією підприємства проводитися
триступеневий оперативний контроль.
В кінці 2012 р. працівникам зайнятим на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці було проведено періодичний медичний огляд і виданий заключний акт.
Для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці а також для підвищення існуючого рівня охорони праці, згідно з затвердженим комплексом заходів, в 2013 р. нашим підприємством заплановано фінансування у сумі 3 млн. 385 тис. 500грн. Планується провести капітальний ремонт лінії освітлення ділянки забою та потрошіння, а також ремонт витяжної вентиляції в цеху забою та переробки м'яса птиці.
У цеху інкубації будуть закуплені нові шафи в роздягальню санпропускника. На початку цього року працівниками ремонтно - будівельного цеху був проведений ремонт побутових приміщень.
У 2012 році згідно комплексних заходів було використано коштів на суму 3 млн. 104 тис. 110 грн. Був проведений капітальний ремонт у приміщенні прання спецодягу, виконана заміна вентиляції на більш потужну. Також були замінені місткості для питної води на ділянці водоочищення, встановлені блискавкозахист на корпусі.
Наше підприємство отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки так на експлуатацію обладнання та механізмів.
У 2010 і 2011 роках на нашому підприємстві була проведена атестація робочих місць, згідно якої працівники отримують пільги та компенсації за роботу із шкідливими і небезпечними умовами праці, а саме, доплати до зарплати, додаткові дні до відпустки і спец. харчування (молоко).
На підприємстві вперше проведено конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».
Голова первинної профорганізації Косенко Катерина Іванівна підкреслила, що на засіданнях профспілкового комітету постійно розглядається стан охорони праці на виробничих дільницях, дотримання працюючими трудової дисципліни, інструкцій та правил безпеки праці, контролюється рівень захворюваності, своєчасне проведення атестації робочих місць із шкідливими умовами праці.
При підведенні підсумків виконання Колективного договору особлива увага приділяється розділу «Охорона праці», що дозволило організувати дієву систему забезпечення належних побутових умов та безпеки на кожному робочому місці.
В заключному слові Смирна Галина Миколаївна підкреслила, що вибір ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський», як виробничого підрозділу на прикладі якого проведено Круглий стіл не випадковий. За чисельністю працюючих та рівнем виробництва – це провідне підприємство галузі з вирощування м’яса птиці не тільки в області, а і в Україні. На підприємстві діє система соціального партнерства, адміністрацією і первинною профорганізацією підписано колективний договір, який дозволяє не тільки нарощувати рівень виробництва, а і виплачувати достойну заробітну плату, забезпечувати безпечні умови праці.
За підсумками Круглого столу напрацьовані пропозиції до Нікопольської ЦРБ, адміністрації та первинної профорганізації ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський».
Інформація підготовлена Дніпропетровською обласною організацією проспілки працівників АПК