Протягом минулого навчального року галузевою профспілкою проведено 6 семінарів-навчань голів районних і первинних профспілкових організацій, профнавчанням охоплено понад 200 профспілкових активістів. До проведення навчань залучалися фахівці обласної ради профспілок, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, обласного центру зайнятості, територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області, головного управління Пенсійного фонду у Закарпатській області, інші спеціалісти. Під час семінарів - навчань розглядалися питання організаційної роботи профспілок, мотивації профспілкового членства, ведення соціального діалогу, колективно – договірного регулювання трудових відносин, дотримання законодавства про працю, контролю за станом охорони праці, планування роботи жіночих комітетів, роботи з молоддю, оздоровлення, культурно – масової, спортивної, інформаційної роботи профспілок.
Ефективною формою навчання профспілкового активу є участь профспілкових активістів підприємств і організацій агропромислового комплексу у виїзних навчальних семінарах – Днях Закарпатської облпрофради (голова Іван Король), які регулярно проводяться в районах і містах області. У 2012-2013 навчальному році такі заходи відбулися у місті Мукачеві, Свалявському та Іршавському районах. Кращих профактивістів агропромислового комплексу було відзначено Почесними грамотами облпрофради та матеріальною винагородою галузевої тпрофспілки.
Галузева профспілка прийняла активну участь у роботі круглих столів, організованих облпрофрадою спільно з навчальним центром профспілок. Тематика їх була різнобічною: «Зайнятість населення: проблеми і перспективи» (спільно з обласним центром зайнятості та об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття»), «Основи ведення соціального діалогу» (спільно з Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації), «Гідна праця – це право кожного трудівника» (спільно з Департаментом соціального захисту населення ОДА та об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття»), «Охорона праці - пріоритетний напрямок роботи профспілок», «Молодіжна зайнятість: реалії і перспективи» та інші.
Разом з тим в організації і проведенні навчання профспілкового активу є окремі недоліки. Як зазначала голова облорганізації профспілки працівників агропромислового комплексу Ганна Кулик, заступник голови облпрофради Василь захарець, члени президії галузевої профспілки Віктор Тереля, Ольга Попович, Михайло Гардей та інші головною проблемою залишається недостатнє фінансування. Не всі категорії профспілкового активу, й зокрема, скарбників, голів постійних комісій профкомів, голів ревізійних комісій вдалося залучити до навчання. Президією прийнято відповідну постанову та намічено шляхи удосконалення зазначеної роботи.
ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ: ПЛЮСИ І МІНУСИ
Про стан та проблеми оздоровлення дітей працівників сільського господарства також йшлося на засіданні президії Закарпатської обласної профспілкової організації
працівників агропромислового комплексу.
Щороку перед кожною первинною профспілковою організацією стоїть завдання щодо всебічної інформації працюючих про проведення літньої дитячої оздоровчої кампанії. Це зокрема, які табори будуть працювати, початок та закінчення змін, вартість путівок, у тому числі кошти, які виділяє Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та батьківська доплата. А перед профспілкою стоїть нелегке завдання: «Як допомогти батькам здешевити оздоровлення?» - вишукати бодай якість кошти з профспілкового бюджету, знайти підхід до керівництва підприємства щодо часткового фінансування вартості путівок. Підмогою у цій справі є закупівля путівок на дитяче оздоровлення з оплатою 90% їх вартості за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на тендерній основі. Але цих путівок, на жаль, дуже мало. Часткове фінансування здійснює і Міністерство агропромислового комплексу та продовольства України.
Про хід оздоровлення дітей в нашому краї проінформував заступник голови Закарпатської облпрофради, голова обласної оздоровчої комісії Василь Захарець. Загалом в області з початку літнього сезону за участі профспілок оздоровлено понад три тисячі дітей, у тому числі і діти аграріїв Закарпаття.
Однак, незважаючи на тепле і лагідне сонце, сприятливий клімат Карпат, проблеми в оздоровленні залишаються, і їх щороку більшає. Про проблеми дитячого оздоровлення в профспілці АПК йшлося в інформації голови Мукачівського райкому профспілки працівників АПК Михайла Гардея. Він наголосив, що вартість путівок в дитячий оздоровчий табір, навіть без сум, які частково фінансуються з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, набагато більша ніж реальна заробітна плата сільського трудівника. Тому і бажаючих оздоровити дітей дуже обмаль.
Підбиваючи підсумки, голова облорганізації профспілки працівників АПК Ганна Кулик закликала профспілковий актив докласти всіх зусиль, аби якомога більше оздоровити дітей працівників галузі. Адже здорова дитина – це не лише радість батьків, а й запорука їх успішної і плідної роботи.
На фото: Голова облорганізації профспілки працівників АПК Ганна Кулик інформує про стан навчання профактиву галузі.
Про стан і проблеми оздоровлення дітей доповідає голова Мукачівського райкому профспілки працівників АПК Михайло Гардей.
Фото автора
Сергій Баранчиков
завідувач відділу організаційно-гуманітарної
роботи Закарпатської облпрофради