3 квітня 2014 року обласною профорганізацією працівників АПК в Будинку профспілок проведено семінар-нарада за темою: «Колективний договір як інструмент забезпечення якісної підготовки професійного висококваліфікованого робітника».
В роботі семінару-наради взяли участь: начальник відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Скляр В.І., директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Дніпропетровської області, заслужений працівник освіти України Василиненко В.М., заступник відповідального секретаря приймальної комісії Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Окселенко Олег Миколайович, голови районних організацій профспілки працівників АПК, керівники професійно-технічних закладів освіти, голови профкомів вчителів та учнівських профкомів.
Відкриваючи нараду голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК Смирна Галина Миколаївна наголосила, що в кожній профспілковій організацій незалежно від форм власності, повинні діяти колективні договори, звернула увагу на непросту ситуацію, яка склалася на сьогодні в АПК, запропонувала більш ефективніше залучати фермерські товариства при підготовці висококваліфікованих робітників для аграрного сектору.
Начальник відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Скляр Владислав Ігоревич звернув увагу на підготовку кваліфікованих робітників пільгових категорій: учні сироти та учні, які позбавлені батьківського піклування, забезпечення їх першим робочим місцем та житлом.
У своєму виступі директор НМЦ ПТО Дніпропетровської області, заслужений працівник освіти України Василиненко Віктор Михайлович висвітив проблемні питання, які склалися в даний час в професійно- технічній освіті і запропонував їх вирішення спільно з обласною профспілковою організацією АПК, залучивши до цієї роботи Департамент агропромислового комплексу, розвитку сільських територій та ринкового середовища облдержадміністрації та обласну спілку фермерів.
На обласній нараді акцентувалася увага на розвитку учнівських профспілок в ПТНЗ області, необхідності підтримки та активізації роботи молодіжного профспілкового руху, реалізації її творчого потенціалу. Молодь – це рушійна сила і від того, яке виховання, знання та навички вона отримає, залежить якість нашого майбутнього та держави загалом.
Досвідом роботи учнівського профкому на семінарі – нараді поділилася голова учнівського профкому Межівського профтехучилища Крамарчук Катерина, яка відмітила що в МПТУ учнівська профспілкова організація працює більше десяти років і була першою серед сільських ПТНЗ в Дніпропетровській області. Учнівська профспілка допомагає покращити матеріально-технічну базу навчального закладу, оформляє матеріальну допомогу учням, надає допомогу в організації та проведенні різноманітних конкурсів та виховних культурно-спортивних заходів серед учнів училища, виступає спонсором в їх проведенні.
Підводячи підсумки семінару – наради, голова ради голів первинних профспілкових організацій сільських професійно - технічних закладів, голова Межівської райпрофорганізації працівників АПК Яременко Олександр Миколайович, проаналізував позитивні напрацювання роботи профспілок в ПТНЗ області та наголосив про необхідність більш тісної співпраці роботодавців з навчальними закладами, залучення сільськогосподарських підприємств та організацій до навчально – виробничого процесу училищ та працевлаштування кваліфікованих робітників.
Інформація підготовлена радою голів первинних профспілкових організацій
сільських професійно - технічних закладів
Дніпропетровської облпрофорганізації
працівників АПК