24-25 червня 2014 року в м. Києві за ініціативою Профспілки працівників АПК та сприяння Американського центру міжнародної профспілкової солідарності в Україні відбувся круглий стіл на тему: «Завдання та напрями спільної діяльності Профспілки працівників АПК, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Аграрного союзу України в умовах децентралізації влади. Спрямовані на покращення соціально-економічного та правового захисту сільського населення».
У робі круглого столу взяли участь голови обласних та первинних організацій Профспілки працівників АПК, Міністерство аграрної політики та продовольства України, керівники сільських та селищних рад, Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад, Аграрний союз України, Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України».
Привітав учасників круглого столу голова Профспілки Ігор Сопелкін та поінформував про соціально-економічну ситуацію, що склалася в агропромисловому комплексі а також про шляхи взаємодії Профспілки із органами місцевої влади при вирішенні проблем соціального та правового захисту трудівників агропромислового комплексу.
Про стан справ в аграрному секторі країни з доповідями на круглому столі виступили: Сергій Володимирович Кадигроб – директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку сільських територій Мінагрополітики, Галина Михайлівна Адаменко – начальник відділу регулювання соціально-трудових відносин в АПК Департаменту роботи з персоналом Мінагрополітики, Микола Іванович Фурсенко - голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Геннадій Володимирович Новіков – голова Аграрного союзу України, Павло Іванович Цируля – віце-президент Всеукраїнського об?єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства україни».
Важливим результатом роботи було ухвалення рішення щодо утворення Соціально-економічної ради АПК до складу якої мають увійти профспілкова сторона та роботодавці .
Обговорюючи причину виникнення критичної ситуації у продовольчій безпеці України виступаючі відмічали - стан справ у агропромисловому комплексі погіршується через протидії роботодавців щодо створення на підприємствах первинних профспілкових організацій, використання роботодавцями профспілкових внесків, які зберігаються на рахунках організацій, не за їх призначенням.
Болючим залишається питання зайнятості сільського населення. Сьогодні багато сільськогосподарських підприємств працюють за схемою неповної та сезонної зайнятості, що призводить до масового безробіття серед мешканців села. Наразі за даними Держстатистики у сільській місцевості безробітними залишаються майже 167 тис. осіб від загальної кількості безробітних. Причому – серед незайнятих на ринку праці, це молоді люди, віком до 35 років.
Гострою проблемою аграрного сектору є заборгованість із зарплати, мінімальний розмір оплати праці окремих категорій працівників, низька якість охорони праці та здоров’я, занедбана інфраструктура сільської місцевості. Потребує негайного вирішення питання нерівності у пенсійному забезпеченні селян.
У ході дискусії власними думками та пропозиціями щодо поліпшення роботи Профспілки АПК у нинішніх соціально-економічних умовах поділилися голови Чернігівського обкому профспілки АПК Сергій Хоботня, Одеського – Іван Македонський, Житомирського – Ніна Добринська, Вінницького – Степан Нешик, сільський голова с. Берегове Бердянського району Запорізької обл. Наталія Кушнір, голова профкому «Дім марочних коньяків «Таврія» м. Нова Каховка Херсонської обл. Валентина Гулько, голова Жіночого комітету Профспілки працівників АПК Надія Бурлака.
Окрему увагу під час круглого столу було приділено підсумкам роботи Профспілки АПК та Міністерства аграрної політики та продовольства України, як соціальних партнерів. Не дивлячись на складну політичну та економічну ситуацію на початку руку було підписано 2 галузеві угоди.
Великий інтерес учасників столу викликала інформація Дідурик Людмили – адвоката профспілки працівників АПК щодо соціального та правового захисту біженців із південно-східних регіонів України.
Про роботу Профспілки щодо соціально-економічного та правового захисту працюючих про укладання та виконання колективних договорів і угод учасників зібрання проінформувала Марченко Тетяна - завідуюча відділом економічного захисту трудящих та соціальних відносин ЦК Профспілки.
На засіданні також було обговорено пропозиції Жіночого комітету Профспілки АПК, засідання якого відбулося 10-12 червня у Яремчі, щодо питань соціального захисту сільських жінок.