Шановні колеги!
В кінці листопада профспілки та громадські організації в усьому світі відзначають спеціальний день. 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насилля над жінками. Мета - привернути увагу до проблеми насильства по відношенню до жінок і домогтися змін у суспільстві, політичних і законодавчих кроків, які б допомогли викорінити її. Під час цього та наступного тижнів по всьому світі проходять акції, приурочені до цього дня.
Насильство над жінками - найбільш поширений і всеохоплюючий вид порушення прав людини у світі. 7 з 10 жінок у світі, принаймні, одного разу в житті піддавалися фізичному або сексуальному насильству. В результаті насильства у світі гине більше жінок у віці від 15 до 44 років, ніж через рак, малярії, ДТП і війни разом узяті.
Жінки піддаються насильству через свою стать впродовж усього життя. При цьому найбільше число випадків фізичного та сексуального насильства над жінками відбувається в сім'ї або з боку близьких знайомих, у тому числі - на роботі.
На жаль, суспільство, а слідом за ним і правоохоронні органи та політики вважають насильство щодо жінок «сімейною справою», частиною «культури» або «традицій», а не справжнім злочином.
Одночасно суспільство часто засуджує жертву, а не насильника. Вважається, що жінки якимось чином «заслуговують» це чи «провокують» напад або домашнє насильство. Це змушує жінок мовчати: адже зізнатися у своїй проблемі означає стати об'єктом осуду.
Замовчування в суспільстві створює навколо цих злочинів атмосферу безкарності.
На світовому рівні проблема насильства по відношенню до жінок була визнана тільки в 1993 році, коли Генеральна Асамблея ООН прийняла спеціальну декларацію проти такого насильства.
Насильство по відношенню до жінок: профспілкова тема.
• Жінки складають половину працюючих і половину членів профспілок.
• Жінки мають право на безпечне робоче місце - в тому числі, захист від насильства, сексуальних домагань і утисків, на почуття власної гідності і захищеності там, де вони працюють.
• Жінки, що піддаються насильству вдома, частіше пропускають роботу через хворобу, не можуть зосередитися на трудових завданнях, думаючи про проблеми вдома і турбуючись за свою безпеку та безпеку дітей.
• Почуття небезпеки, пригніченості, невпевненість у собі, зниження виробничих показників і відсутність на роботі через насильство вдома або на роботі заважають жінкам зростати на роботі, а часто навіть ставлять під загрозу їхню зайнятість.
• Трудова міграція - як усередині країни, так і за кордоном - піддає жінок додатковим загрозам, роблячи їх більш уразливими далеко від звичного життя і середовища. Трудова міграція також несе небезпеку потрапляння в рабство!
Що можуть зробити профспілки?
• Профспілки харчовиків по всьому світу докладають зусиль, щоб захистити своїх членів від насильства.
• У колективні договори включаються пункти про допомогу тим, хто постраждав від насильства вдома, а також про захист від утисків на сексуальному грунті та від насильства на роботі.
• Профспілки ведуть роз'яснювальну роботу серед своїх членів, а також серед роботодавців про неприпустимість насильства щодо жінок і про те, що можна зробити для допомоги тим, хто став його жертвою.
• Профспілки проводять громадські кампанії, щоб покласти край мовчанню про насильство щодо жінок і змінити ставлення до нього. Вина лежить на ґвалтівнику, а не на жертві.
• Профспілки допомагають працівникам-мігрантам, борються проти торгівлі людьми та проти примушування до праці.
Насильство по відношенню до жінок - це злочин!
Ви можете розмістити підготовлену IUF листівку на профспілковому стенді. Вона знаходиться
за посиланням http://iuf.ru/pic/end_gender_violence_UKR.pdf
Інформація з сайту організації iuf.