У своєму виступі на мітингу біля Верховної Ради Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що тотальний наступ на законні права працівників, залишаючи незмінно високими прибутки бізнесу, викликає загальний протест і спротив.
Профспілки вимагають від Уряду забезпечити неухильне дотримання норм Конституції України та не допустити звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Сьогодні владі необхідно визначити чітку і зрозумілу державну політику щодо запровадження справедливої оплати праці українців, викорінення бідності серед працюючих, скорочувати розрив у зарплатах порівняно з європейськими країнами, а також забезпечувати високий платоспроможний попит населення на вітчизняну продукцію, що є головним у подоланні кризи економіки та боротьбі з безробіттям, - зазначив лідер українських профспілок.
Учасники мітингу закликали народних депутатів не голосувати за антисоціальні закони і Державний бюджет, який не відображає інтереси трудового народу.
Федерація профспілок закликає Уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни, для успішної конкуренції на світових ринках.
Профспілки виступають ПРОТИ:
1.Скорочення робочих місць і заморожування заробітних плат, пенсій.
2.Економії бюджетних коштів виключно за рахунок працюючого населення, пенсіонерів, членів їхніх сімей.
3.Підвищення цін та тарифів в умовах падіння реальних доходів.
4.Безправ’я людей у трудових відносинах, поширення нелегальної зайнятості без законного захисту та безпеки праці.
5.Позбавлення працівників і їхніх дітей санаторно-курортного лікування та оздоровлення, руйнації в цілому ефективно працюючої самоврядної системи соціального страхування.
6.Вибірковості Уряду в проведенні соціального діалогу і прийняття суспільно важливих рішень без врахування позиції профспілок.
Профспілки України ВИМАГАЮТЬ:
1.Зберегти та створити достатню кількість сучасних робочих місць, особливо для молоді.
2.Не допустити зупинки державних підприємств через обмеження в енергоресурсах.
3.Погасити зарплатні борги та забезпечити виплати застрахованим особам в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема в зоні проведення АТО, та підтримати законодавчі пропозиції профспілок щодо надійного захисту права працівника на своєчасне отримання винагороди за працю.
4.Жорстко боротись з тіньовою економікою і ухиленням від сплати податків.
5.Підвищити з 1 січня 2015 року рівень мінімальної заробітної плати, пенсії, прожиткового мінімуму не менш ніж на рівень інфляції за 2014 рік і відновити повноцінну індексацію трудових доходів, пенсій і соціальних виплат.
6.Ліквідувати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери і зайнятих на державний службі та в органах місцевого самоврядування.
7.Повернути державним інспекціям скасоване право вільного доступу до робочих місць для гарантованого захисту трудових прав, життя та здоров’я кожного працівника.
8.При проведенні економічних реформ забезпечити поступове досягнення європейських соціальних стандартів.
9.Забезпечити ефективний соціальний діалог з профспілками та розпочати переговори з укладення нової Генеральної угоди, галузевих та територіальних угод, виходячи із засад, оголошених Президентом України в Стратегії реформ 2020 та Угоді про асоціацію Україна-ЄС.