21 березня 2019 року відбулось засідання Ради Житомирсьої обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу.
На засіданні було розглянуто та затверджено ряд постанов про роботу Профспілки в 2018 році, а саме:
- Про роботу організаційниї ланок Профспілки у 2018 році та удосконалення організаційного і фінансового зміцнення згідно підвищення ефективності дій на захист прав членів профспілки.
- Про проведення звіто-виборної кампанії в профспілкових організаціях обласної профспілкової організації працівників АПК та завдання для організаційних ланок.
- Про виконання показників бюджету обласної організації Профспілки працівників АПК, виконання кошторису обкому профспілки у 2018 році та затвердження бюджету обласної профспілкової організації працівників АПК і кошторису обкому на 2019 рік.
Рада обласної організації профспілки АПК відмічає, що за рік, який минув після проведення засідання Ради, всіма організаційними ланками проведена певна робота по забезпеченню захисту соціально-економічних і трудових прав працюючих.
Президією обласної організації профспілки працівників АПК, рядом виборних органів районних , міської та об’єднаних галузевих профспілкових організацій значна увага приділялась організаційному зміцненню обласної профспілкової організації, подальшому розвитку соціального діалогу, удосконаленню колективно-договірного регулювання соціально-економічних і трудових відносин, розширенню сфери дії галузевих угод, підвищенню ефективності колективних договорів, посиленню їх впливу на захист соціально-трудових прав працівників.
Проте в цілому стан роботи всіх організаційних ланок обласної профспілкової організації з реалізації визначених пріоритетних завдань, недостатній.
Профспілковому активу області не вдалося зупинити негативні тенденції в профспілковому русі, які за період реформування аграрного сектора практично призвели до значної руйнації профспілки.
За даними статистичних звітів організаційних ланок, станом на 1 січня 2019 року обласна профспілкова організація об’єднує: 9 районних організацій профспілки працівників АПК, 3 об’єднаних галузевих, 1 міську та 78 первинних профспілкових організації. Загальна чисельність членів профспілки становить 18345 чол.
Порівнюючи статистичні дані за 2018 рік із попереднім 2017 роком необхідно зазначити значне зниження профспілкового членства ( на 1370 осіб) з зменшенням на 16 чисельності профспілкових організацій.
У порівнянні з 2017 роком чисельність членів профспілки зросла серед студентів аграрних вузів І – ІV рівнів акредитації на 583 чол.
Негативна тенденція скорочення профспілкового членства у 2018 році мала місце у районних профспілкових організаціях: Брусилівській - 48, Овруцькій - 239 Новоград-Волинській - 513 , Любарській - 960 членів профспілки.
Ці негативні явища визначаються рядом об’єктивних причин.
Найголовніша із них – постійне скорочення робочих місць, викликане припиненням роботи, або взагалі банкрутством підприємств, передача земель в оренду великим корпораціям і агрохолдингам, що призводить до здешевлення робочої сили та її відтоку із сільської місцевості.
Та найболючішою проблемою, з якою боротися все складніше, є небажання власника мати на підприємстві профспілкову організацію, а в багатьох випадках – примусове припинення її діяльності
Всі ці та багато інших проблем значною мірою ускладнюють роботу організаційних ланок профспілкової організації щодо мотивації профспілкового членства та створення нових профспілкових організацій.