background
На головну сторінку - Діяльність - Напрями діяльності - Оздоровлення

Оздоровлення

 

 

 Шановні колеги, профспілкові працівники, активісти профспілкового руху!

Центральний комітет Профспілки працівників АПК піклуючись про здоров'я та комфортний відпочинок своїх членів, цьогоріч має домовленості з СКК «Моршинкурорт» про спеціальні умови відпочинку та оздоровлення.

СКК «Моршинкурорт» - це унікальний лікувально-реабілітаційний центр,  де поряд з природними лікувальними факторами застосовують найновіші досягнення медичної науки і сучасні технології лікувального процесу. Він має відмінну лікувально-діагностичну базу, чудову відпочинкову інфраструктуру і позиціонує себе як один з найперспективніших курортів  України. 

СКК «Моршинкурорт» - лідер в лікуванні захворювань печінки, підшлункової залози, кишківника, шлунку та цукрового діабету. Як супутні, тут чудово лікують захворювання серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, порушення системи опорно-рухового апарату.

СКК «Моршинкурорт» знаходиться в центрі міста Моршин, серед тисячі гектарів екологічно чистих Карпатських лісів, і має можливість одночасно приймати на лікування та оздоровлення понад 1800 клієнтів, що складає 90% потужності всього курорту Моршин. До складу СКК «Моршинкурорт» входять 5 санаторіїв: «Дністер», «Лаванда», «Перлина Прикарпаття», «Черемош» та «Світанок» (детальну інформацію про них Ви можете прочитати в розділі «Санаторії Моршина»), загальнокурортна Бальнеологічна лікарня, Лікувально-діагностичний центр, бювет мінеральних вод та Палац культури.   

 Більш детальну інформацію про партнера та умови відпочинку Ви можете отримати зателефонувавши нам: +380508195198 або відвідавши офіційний сайт СКК «Моршинкурорт»: http://www.morshynkurort.net/ua

 

 

Триває оздоровчий процес в Дитячому оздоровчому комплексі "Дніпро"

 

Дитячий оздоровчий комплекс «Дніпро» є однією з оздоровниць, з якою за пропозицією первинних профспілкових організацій, Радою профспілки та Київською обласною організацією працівників харчової та переробної промисловості щорічно укладаються договори на оздоровлення дітей працівників галузей АПК м. Києва та області. Тут створені найкращі умови для гармонійного відпочинку дітей, віком від 6 до 16 років. 
Дитячий оздоровчий комплекс «Дніпро» знаходиться в Київській області в Конча-Заспі Обухівського району в смт. Козин. Він функціонує з 1956 року, займає близько 6 га території і є одним із зелених таборів Київського регіону. Оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня. За кожну зміну табір приймає понад 220 дітей. 
Діти розміщуються в 2-поверхових спальних корпусах і в будиночках, в 3-5-місних кімнатах зі зручностями на поверсі.
Харчування в дитячому таборі 5-разове. Їжа завжди дуже смачна, корисна та калорійна. На столах в достатку присутні овочі та фрукти, відповідно до сезону. 
Адміністрація ДОК «Дніпро» забезпечує належні умови перебування дітей, оздоровлення, організовує культурно-масову та спортивну роботу відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», а вдало підібраний колектив робить перебування дітей в дитячому оздоровчому комплексі цікавим і бажаним. З 2008 року діє галокамера «Соляна печера». 
Кожного дня в таборі проводиться багато цікавих конкурсів, концертів, вікторин та фестивалів. Працюють різноманітні кружки та студії.
Сподіваємося, що такий гарний відпочинок продовжуватиме радувати наших діточок та їх батьків, а Київська міська профспілка працівників АПК й надалі з сердешною турботою та відповідальністю ставитиметься до таких важливих питань, як оздоровлення!

 

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

14 травня 2014 Київ № 180

Про використання коштів
державного бюджету для
оздоровлення та відпочинку
дітей працівників агропромислового
комплексу у 2014 році

Відповідно до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року № 167 (із змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у 2014 році.

2. Затвердити розподіл коштів державного бюджету на погашення кредиторської заборгованості за КПКВК 2801070 "Оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу", що зареєстрована та взята на облік в органах Державної казначейської служби України, що додається.

3. Затвердити план заходів щодо оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу у 2014 році, що додається.

4. Відповідальність щодо цільового використання бюджетних коштів несуть Міністерство аграрної політики та продовольства України, департаменти агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Сеня О.В.

Міністр І.О. Швайка

 

Відбулася нарада з питань підготовки та організації дитячого оздоровлення у 2014 році

За ініціативою Профспілки працівників 20 березня 2014 року в Мінагрополітики під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України О.В. Сеня відбулася нарада з питань підготовки та організації літнього оздоровлення дітей.
У нараді взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, Департаментів агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та громадських організацій.

Мінагрополітики України є головним розпорядником державних коштів, які спрямовуються на реалізацію бюджетної програми "Оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу".
Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" за програмою було виділено із державного бюджету 7,5 млн. гривень, що дасть змогу оздоровити майже 10 тис. дітей працівників АПК і соціальної сфери села.
Виступаючі у своїх доповідях наголошували, що у державі відсутні механізми державної підтримки та економічного стимулювання діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку шляхом встановлення пільг із землекористування, оплати комунально-побутових послуг, сплати місцевих податків і зборів, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки. Ці фактори в свою чергу зумовлюють високу вартість путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, яка у деяких регіонах в декілька разів перевищує середньостатистичну вартість по Україні.
Також було розглянуто питання щодо зменшення тривалості оздоровчої зміни (періоду перебування дитини в дитячих закладах оздоровлення) з 21 дня до 18 днів (крім дитячих закладів оздоровлення санаторно-курортного типу). 
На засіданні були також напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до діючих нормативно-правових актів у сфері оздоровлення дітей.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Відбулося закриття ІІ Малих олімпійських ігор в ДОК "Дніпро"

11 липня 2013 року в дитячому оздоровчому комплексі "Дніпро" відбулося закриття Малих ол імпійських ігор.

За ініциативи Голови ЦК Профспілки працівників АПК І.С. Сопелкіна в урочистих заходах щодо підведення пісумків ІІ Малих олімпійських ігор взяли участь видатні спортсмени ВФСТ "КОЛОС" АПК України, а саме:

1. Житовоз Микола Петрович, директор Центральної школи вищої спортивної майстерності «Колос»;
2. Ревенко Владислав, Майстер спорту міжнародного класу, учасник Олімпійських ігор, чемпіон Європи та призер чемпіонату світу з легкої атлетики( стрибки з жердиною);
3. Андрійцев Валерій, Заслужений майстер спорту України, срібний призер Олімпійських ігор 2012 року з вільної боротьби;
4. Ястребов Віктор, Майстер спорту міжнародного класу, учасник Олімпійських ігор, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу з легкої атлетики ( потрійний стрибок);
5. Ромащук Христина Олегівна, тренер-методист Центральної школи вищої спортивної майстерності «Колос»;
6. Шерсняков Василь Вікторович, старший тренер-методист Центральної школи вищої спортивної майстерності «Колос».

  

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Відбулися парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді
 

3 квітня 2013 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді в яких взяли участь представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представники молодіжних і дитячих та профспілкових організацій.
На розгляд учасників парламентських слухань було винесено ряд питань, що нині є актуальними в оздоровленні.
Серед них – сучасний стан та перспективи розвитку галузі оздоровлення та відпочинку дітей; нормативно-правове та науково-методичне забезпечення; збереження і розвиток мережі закладів; підготовка кваліфікованих кадрів для дитячих оздоровниць; харчування та медичне обслуговування у дитячих оздоровчих закладах; тривалості зміни.
Заступник Міністра соціальної політики Лідія Дроздова повідомила, що на забезпечення оздоровчої кампанії в 2013 році заплановано 2 млрд 425 млн 548 тис 290 гривень, що на 13,5% більше, ніж у попередньому році.
Водночас в Державному бюджеті на поточний рік витрати на організацію оздоровлення та відпочинку дітей передбачені в сумі 416,5 млн гривень, що на 2,5 млн менше в порівнянні з 2012 роком.

У цьому році для проведення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу у державному бюджеті передбачено 7,5 мільйона гривень.

Що стосується видатків для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, то фінансове забезпечення оздоровчої кампанії в поточному році становитиме 547,8 млн гривень, також заплановано залучити 1,1 млрд. гривень позабюджетних коштів.
Учасникам засідання надано рекомендації щодо покращення організації, фінансування оздоровлення та відпочинку дітей і молоді у 2013 році.

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 червня 2012 р. № 556

Київ

Про внесення змін до Порядку
проведення державної атестації дитячих
закладів оздоровлення та відпочинку і
присвоєння їм відповідних категорій

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2009 р. № 426 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 33, ст. 1142), зміни, виклавши його у редакції, що додається.
Прем’єр-міністр України                                        М. АЗАРОВ
Інд.70

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2009 р. № 426
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2012 р. № 556)

ПОРЯДОК
проведення державної атестації дитячих
закладів оздоровлення та відпочинку і
присвоєння їм відповідних категорій

1. Цей Порядок визначає механізм проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі — заклади) і присвоєння їм відповідних категорій.
Дія цього Порядку не поширюється на оздоровчі заклади для дітей та молоді, державна атестація яких проводиться відповідно до Закону України “Про позашкільну освіту”.
2. Державна атестація є формою державного контролю за діяльністю закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності і проводиться з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, оцінки стану організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, матеріально-технічної бази закладу і забезпечення відповідними фахівцями.
3. Державна атестація закладів проводиться не рідше одного разу на п’ять років під час надання ними послуг з оздоровлення та відпочинку.
4. Державну атестацію проводять:
закладів державної форми власності — Мінсоцполітики із залученням представників інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади;
закладів комунальної та приватної форми власності залежно від місця їх розташування — Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурний підрозділ у справах сім’ї, молоді та спорту обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (далі — уповноважений орган).
5. Державна атестація закладів проводиться згідно з планом, який складається та затверджується на п’ять років. План проведення державної атестації закладів державної форми власності затверджується Віце-прем’єр-міністром України — Міністром соціальної політики, комунальної та приватної форми власності — керівником уповноваженого органу. План доводиться до відома керівника закладу не пізніше, ніж за рік до початку проведення державної атестації.
6. Державна атестація закладів проводиться експертними комісіями. Експертна комісія, що проводить державну атестацію закладів державної форми власності, утворюється за рішенням Віце-прем’єр-міністра України — Міністра соціальної політики. Експертні комісії, що проводять державну атестацію закладів комунальної чи приватної форми власності, — за рішенням керівника уповноваженого органу.
До складу експертної комісії входять представники Мінсоцполітики, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, уповноваженого органу у кількості не більш як п’ять осіб, що мають відповідну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіють необхідними знаннями та навичками.
До складу експертної комісії не включаються працівники закладу, в якому проводиться державна атестація, або особи, діяльність яких пов’язана з роботою такого закладу.
7. Типове положення про експертну комісію та її склад затверджується Мінсоцполітики.
8. Керівник закладу не пізніше, ніж за два місяці до проведення державної атестації, подає експертній комісії інформаційно-аналітичну довідку за міжатестаційний період про діяльність закладу, а саме: про дотримання вимог державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей у частині матеріально-технічного, кадрового і методичного забезпечення, організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, організації дозвілля та медичного обслуговування.
До інформаційно-аналітичної довідки додаються завірені керівником закладу копії:
статуту (положення);
виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
акта на право користування землею;
штатного розпису;
технічного паспорта;
калькуляції вартості путівки;
виховних та оздоровчих планів і програм, відповідно до яких працює заклад.
9. У разі виявлення порушень у діяльності закладу, що можуть вплинути на стан здоров’я дітей, проводиться позачергова державна атестація:
у закладах державної форми власності — за рішенням Мінсоцполітики із залученням представників інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади;
у закладах комунальної чи приватної форми власності — за рішенням Мінсоцполітики та уповноваженого органу.
10. Строк проведення державної атестації закладу не повинен перевищувати 15 календарних днів.
11. За результатами проведення державної атестації експертна комісія, до складу якої входять представники Мінсоцполітики, складає протягом 20 робочих днів акт, у якому зазначаються висновки комісії та пропозиції щодо присвоєння закладу відповідної категорії. Зазначений акт складається у двох примірниках, один з яких зберігається в експертній комісії, а другий видається керівникові закладу. На підставі акта експертною комісією приймається рішення про визнання закладу атестованим та присвоєння йому відповідної категорії.
За результатами проведення державної атестації експертна комісія, до складу якої входять представники уповноваженого органу, складає протягом 20 робочих днів акт, у якому зазначаються висновки комісії за основними напрямами діяльності та пропозиції щодо визнання закладу атестованим з присвоєнням відповідної категорії. Зазначений акт складається у трьох примірниках, один з яких зберігається в експертній комісії уповноваженого органу, другий видається керівникові закладу, а третій подається до Мінсоцполітики.
Форма акта затверджується Мінсоцполітики.
Експертна комісія Мінсоцполітики у місячний строк розглядає подані матеріали та готує висновок про атестацію закладу та присвоєння йому відповідної категорії.
На підставі акта та висновку експертна комісія Мінсоцполітики приймає рішення про визнання закладу атестованим і доводить його до відома керівника закладу та уповноваженого органу, що проводив державну атестацію.
За результатами державної атестації закладу може бути присвоєна вища, перша, друга або третя категорія. Критерії присвоєння закладу відповідної категорії затверджуються Мінсоцполітики.
12. У разі незгоди з висновком експертної комісії керівник закладу:
комунальної чи приватної форми власності — протягом 10 робочих днів з дня отримання акта, зазначеного у пункті 11 цього Порядку, може його оскаржити до Мінсоцполітики. За результатами розгляду скарги експертна комісія Мінсоцполітики в погоджений з керівником закладу строк може прийняти рішення про проведення повторної державної атестації. Висновок, підготовлений за результатами повторної державної атестації, може бути оскаржено до суду;
державної форми власності — може оскаржити висновок експертної комісії до суду.
13. Закладу, який пройшов державну атестацію, Мінсоцполітики видає свідоцтво затвердженого ним зразка.
14. У разі коли під час проведення державної атестації виявлено, що умови організації оздоровлення та відпочинку закладу не відповідають державним соціальним стандартам оздоровлення та відпочинку дітей, заклад визнається таким, що не пройшов атестацію. При цьому експертна комісія з’ясовує причини незадовільної роботи та в установленому порядку приймає рішення щодо усунення недоліків. Такий заклад не може залучатися до організації оздоровлення та відпочинку дітей, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів.
15. Результати державної атестації оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
16. Витрати, пов’язані з організацією і проведенням державної атестації або повторної державної атестації закладу, здійснюються за рахунок коштів органу, що проводить державну атестацію.
17. За особами, які залучаються до роботи в експертних комісіях на час проведення державної атестації закладу, зберігається заробітна плата за основним місцем роботи.
_____________________

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА
УКРАЇНИ

НАКАЗ

"05" червня 2012 року Київ № 323

Про використання коштів
державного бюджету для
оздоровлення та відпочинку
дітей працівників агропромислового
комплексу у 2012 році

Відповідно до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року № 167 (із змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у 2012 році, що додається.

2. Затвердити план заходів щодо оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу, що додається.

3. Складання та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

4. Відповідальність щодо цільового використання бюджетних коштів несуть Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Безуглого М.Д.

Міністр М.В. Присяжнюк

 

Завантажити перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у 2012 році

 

 


ДОРУЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 

Щодо належного оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 році, вирішення пріоритетних завдань, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей
З метою сприяння належному оздоровленню та відпочинку дітей у 2012 році, вирішенню пріоритетних завдань, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей:

М.АЗАРОВУ
1. Забезпечити:
1) своєчасну підготовку і проведення заходів із сприяння літньому відпочинку та оздоровленню дітей, насамперед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (зокрема, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних дітей, дітей-інвалідів, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків), дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення;
2) координацію дій щодо належного санітарно-епідеміологічного нагляду за харчуванням у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, забезпечення дітей якісними продуктами харчування і лікарськими засобами;
Доповісти до 1 червня 2012 року
3) прискорення затвердження Державної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2015 року;

Термін - 31 серпня 2012 року
4) запровадження державної статистичної звітності щодо діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій стосовно охоплення дітей шкільного віку оздоровленням за бюджетні кошти та відпочинком за бюджетні кошти.
Термін - 30 листопада 2012 року
2. Опрацювати питання щодо переходу від практики видачі путівок на оздоровлення дітей, що придбані за рахунок коштів державного бюджету та наданих безоплатно або з частковою оплатою їх вартості, до компенсації вартості путівок до дитячих закладів, які надають відповідні послуги та які обрали самі споживачі послуг.
Доповісти до 1 червня 2012 року
3. Передбачати у проектах законів про Державний бюджет України на 2013 та наступні роки видатки на матеріально-технічне оснащення дитячих закладів, будівництво нових дитячих центрів оздоровлення і відпочинку, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства.
Термін - щорічно до 15 вересня

М.АЗАРОВУ,
А.МОГИЛЬОВУ,
головам обласних, Київської, Севастопольської
міських державних адміністрацій
1. Ужити заходів щодо:
забезпечення належної організації діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, своєчасного і в повному обсязі фінансування заходів із літнього оздоровлення та відпочинку дітей, зокрема тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки; оздоровлення та відпочинку не менше 50 відсотків загальної кількості дітей шкільного віку, у тому числі 100-відсоткового оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, та 70 відсотків дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей; забезпечення стимулювання в межах законодавства діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, насамперед постійно діючих, з метою збереження і розвитку мережі таких закладів; організації безпечного перевезення груп дітей до місць оздоровлення і відпочинку та у зворотному напрямку, під час екскурсій; створення дитячими закладами оздоровлення та відпочинку належних умов для проживання, харчування, медичного обслуговування і виховання дітей, дотримання санітарно-гігієнічних норм відповідно до державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей; оздоровлення і відпочинку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, спільно з батьками-вихователями і прийомними батьками та їхніми власними дітьми відповідно до законодавства; недопущення скорочення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, їх перепрофілювання або використання не за призначенням.
2. Узяти під особистий контроль організацію оздоровлення вихованців інтернатних закладів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та створення безпечних умов для їх перебування у дитячих закладах оздоровлення і відпочинку.
3. Забезпечити проведення в установленому порядку державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
4. Здійснювати контроль за організацією в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку виховного процесу, змістовного дозвілля дітей, роботи гуртків, клубів, студій, об'єднань за інтересами.
5. Сприяти залученню у літній період дітей шкільного віку, особливо із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, до занять з творчого, духовного та фізичного розвитку, у тому числі на базі позашкільних навчальних закладів.
6. Сприяти залученню коштів підприємств, установ, організацій, фондів на оздоровлення і відпочинок дітей, модернізацію дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Доповідати до 1 червня, 2 липня та 30 листопада 2012 року
7. Забезпечити своєчасний добір кадрів з належним рівнем підготовки для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, особливо для роботи з вихованцями інтернатних закладів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін - 1 червня 2012 року
8. Забезпечувати неухильне додержання вимог законодавства під час надання згоди на виїзд груп дітей для оздоровлення та відпочинку за кордон і контроль за поверненням їх в Україну.
Термін - до кінця 2012 року

С.ТІГІПКУ
Забезпечити розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України і оперативне оновлення Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Термін - 1 червня 2012 року

П.ПОРОШЕНКУ
О.ХОХОТВІ
С.ОРЄХОВУ
Ужити в установленому порядку заходів із додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства щодо безпеки експлуатації атракціонної техніки та безпеки іншої продукції, призначеної для дозвілля дітей.
Термін - 2 липня 2012 року


Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

_______________________________________________________

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2011 р. № 167
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 369 від 18.04.2012}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, акти Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ
Інд. 70
________________________________________

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2011 р. № 167
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу
{У тексті Порядку слова “управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрації” і “Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим” в усіх відмінках замінено відповідно словами “управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації” і “Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим” у відповідному відмінку, а слова “Міністерство аграрної політики та продовольства” в усіх відмінках - словом “Мінагрополітики” згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінагрополітики за програмою "Оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики, одержувачами бюджетних коштів - дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Головний розпорядник і одержувачі бюджетних коштів забезпечують їх цільове та ефективне використання.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу.
4. До категорії дітей працівників агропромислового комплексу належать діти шкільного віку, батьки або один з батьків яких працює у фермерському чи особистому селянському господарстві, на підприємствах, в організаціях, що виробляють або переробляють сільськогосподарську продукцію, на підприємствах будівництва, меліорації та хімізації, у ветеринарних лікарнях, закладах соціальної сфери села (закладах освіти, культури, охорони здоров'я, спорту, відділеннях поштового зв'язку, побутовій та комунальній службах), а також діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, із сімей працівників агропромислового комплексу, які перебувають у навчальних закладах, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях (далі - діти).
{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
У першочерговому порядку оздоровлюються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Діти, що не проживають у сільській місцевості, мають право на часткову оплату вартості путівки за рахунок бюджетних коштів за умови, що пропозиції Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації і головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій стосовно оздоровлення дітей, що проживають у сільській місцевості, враховані у повному обсязі.
{Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
Дитина має право на часткову оплату вартості путівки за рахунок бюджетних коштів один раз на рік за умови, що у поточному році їй не надавалась путівка за рахунок коштів місцевих бюджетів.
5. Бюджетні кошти використовуються Мінагрополітики у межах відповідних бюджетних призначень шляхом часткової оплати (780 гривень) вартості путівки тривалістю 21 доба.
{Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
Бюджетні кошти використовуються з урахуванням необхідності виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.
{Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів, а також попередня оплата здійснюються відповідно до законодавства.
6. Фермерські, особисті селянські господарства, підприємства, організації та заклади, в яких перебувають діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, формують до 15 лютого поточного року пропозиції щодо кількості дітей, які потребують оздоровлення і погоджують їх з дитячими закладами оздоровлення та відпочинку або з уповноваженими ними особами та управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації складають в межах квот чисельності дітей, що потребують оздоровлення, списки дітей з урахуванням пропозицій, поданих управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій, і укладають договори про оздоровлення дітей з дитячими закладами оздоровлення та відпочинку.
7. Мінагрополітики на підставі пропозицій, поданих Міністерством аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку облдержадміністрацій і управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації:
визначає перелік дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
погоджує кількість дітей, направлених на оздоровлення та відпочинок, з урахуванням необхідності оздоровлення не менш як 80 відсотків дітей, що проживають у сільській місцевості, списки яких складають Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій і управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації і розміщують на своїх офіційних веб-сайтах;
{Абзац третій пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
здійснює розподіл бюджетних призначень між дитячими закладами оздоровлення та відпочинку відповідно до чисельності дітей в регіонах та з урахуванням необхідності першочергового оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених сімей та дітей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.
8. Операції з бюджетними коштами здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством.
Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також проведення операцій, пов’язаних з використанням коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
{Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 369 від 18.04.2012}
9. У разі неприбуття дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за путівкою може бути оздоровлена інша дитина, яка належить до категорії дітей, зазначених у пункті 4 цього Порядку.
У разі відмови від направлення дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку фермерські, особисті селянські господарства, підприємства, організації та заклади, в яких перебувають діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, передають дитячому закладу оздоровлення та відпочинку до початку заїзду дітей путівки, за які заклад повертає попередньо одержані кошти.
10. Дитячі заклади оздоровлення та відпочинку надсилають щомісяця починаючи з червня Міністерству аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації інформацію про кількість оздоровлених дітей, калькуляцію вартості одного ліжко-дня та використані бюджетні кошти для її узагальнення і подання Мінагрополітики. Зведені матеріали подаються Мінагрополітики Мінфіну.
11. Не використані дитячими закладами оздоровлення та відпочинку протягом місяця бюджетні кошти Мінагрополітики перерозподіляє між Міністерством аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та головними управліннями агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації.
12. Мінагрополітики перераховує бюджетні кошти Міністерству аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації з урахуванням кількості дітей, що оздоровлюються у поточному році, та розміру часткової оплати вартості однієї путівки.
Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управління промисловості, розвитку інфраструктури та агропромислового комплексу Севастопольської міськдержадміністрації спрямовують асигнування одержувачам бюджетних коштів.
13. Мінагрополітики затверджує план заходів щодо оздоровлення та відпочинку дітей і результативні показники його виконання з поквартальною розбивкою. Зазначені матеріали надсилаються у двотижневий строк після затвердження розпису державного бюджету Мінфіну.
Інформацію про виконання поквартальних показників Мінагрополітики подає Мінфіну за встановленою ним формою у тижневий строк після завершення звітного кварталу та за результатами виконання показників за одинадцять місяців.
У разі невиконання результативних показників Мінагрополітики утворює комісію, яка розглядає питання щодо подальшого виділення бюджетних асигнувань.
{Абзац третій пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}
У разі коли під час виконання бюджетної програми допущено порушення, до головного розпорядника та одержувачів бюджетних коштів застосовуються заходи впливу відповідно до законодавства.
14. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності, звітів про виконання паспорта бюджетної програми, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.
{Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 369 від 18.04.2012}