background
На головну сторінку - Новини - Новини регіонів

ПРОФСПІЛКОВА СОЛІДАРНІСТЬ на захист Віталія МАЛИШКІНА - профлідера ТОВ «Галичина-Захід»

 Члени профспілки ТОВ «Галичина-Захід» вимагають поновлення свого профлідера на роботі

      13 березня 2018 року, члени профспілки свинокомплексу ТОВ «Галичина-Захід» (Львівська область) передали керівництву компанії колективне звернення, яке підписали майже 60 працівників із 250 членів трудового колективу. У ньому вони вимагають негайно поновити на роботі голову профкому Віталія Малишкіна та налагодити конструктивний діалог з первинною профспілковою організацією.

    Профспілка на підприємстві була створена в березні 2017 року, і майже відразу її члени та лідери зіткнулися з тиском адміністрації. Зокрема, Віталій Малишкін, обраний головою профкому, на початку квітня  був переведений з автотранспортного цеху підприємства на перевантажувальну рампу із значним зменшенням розміру заробітної плати. А вже 12 травня 2017 року був звільнений за надуманим приводом. Проте організації вдалося домогтися його відновлення на роботі – 9 серпня Віталій був поновлений на роботі з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу, чим адміністрація де-факто підтвердила неправомірність його звільнення.

    Однак, як виявилося, ненадовго. 29 січня 2018 року Віталій знову був упереджено звинувачений в порушенні трудової дисципліни і опинився за воротами підприємства.

     Незважаючи на тиск, члени профспілки не мають наміру здаватися і готові продовжити боротьбу. У цьому їх підтримують Профспілка працівників АПК України та Міжнародна спілка харчовиків IUF.

    ТОВ «Галичина-Захід» - сільськогосподарське підприємство, створене в 2006 році на гроші датських інвесторів: «Зитомір Холдинг A/С», Інвестиційного фонду для Центральної та Східної Європи (створений на основі парламентського акту, й фінансується здебільшого урядом Данії) і Північної екологічної фінансової корпорації. «Галичина-Захід» є одним з ініціаторів і засновників Асоціації свинарів України.

   Профспілка і колектив будуть домагатися відновлення Віталія МАЛИШКІНА на роботі, повного визнання організації працівників, якнайшвидшого закінчення колективних переговорів та підписання колективного договору, а також беззаперечного дотримання на підприємстві законодавства України.