background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Уряд намагається допомогти людям у важкій економічній ситуації

 

Федерацією профспілок України ведеться моніторинг щодо реагування влади на пропозиції Президії ФПУ, спрямовані на врегулювання ситуації з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги для населення.

 

На цьому акцентував Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, коментуючи рішення Уряду, ухвалені 27 січня ц.р.

Як відомо, у зверненні до Уряду і Парламенту Президія ФПУ запропонувала Верховній Раді України невідкладно заслухати звіт Уряду в порядку парламентського контролю та переглянути державну політику ціноутворення в енергетичному секторі, а також прийняти рішення про посилення соціального захисту населення в умовах запровадження ринків газу і електроенергії.

Так, 26 січня 2021 року у ВР було заслухано інформацію Уряду з питання тарифів, а 27 січня на засіданні КМУ було внесено проект постанови щодо надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії, в тому числі домогосподарствам, для яких скасовано пільговий тариф на електроенергію.

Григорій Осовий оцінив цей документ як спробу Уряду допомогти людям у нинішній важкій економічній ситуації та спосіб віднайти форми соціального захисту окремих категорій громадян в умовах підвищення цін і тарифів. За його словами, в постанові частково враховано вимоги ФПУ та людей, які з початку року виходять на акції протесту в регіонах через необґрунтоване зростання плати за комірне.

 Постанову Уряд ухвалив із доопрацюванням, а Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відзначив, що запроваджені компенсації для громадян, це лише один із кроків урядової стратегії з подолання тарифної кризи та створення справедливих правил на ринку газу. Він наголосив, що компенсації будуть надаватись автоматично, - людям не треба буде кудись ходити і носити довідки, - підкреслив глава Уряду.

Григорій Осовий, виступаючи на засіданні Уряду як представник профспілок, зауважив, що, здійснюючи заходи по захисту окремих категорій громадян в умовах підвищенні тарифів, чомусь не врахували тих людей, які проживають у будинках, обладнаних кухонними електроплитами. Як відомо для них була встановлена пільга: при споживанні до 100 кВт на місяць плата електроенергію становила - 90 коп. за кВт/год., яку наразі скасовано.

Лідер профспілок нагадав про вимогу ФПУ відновити державне регулювання цін для населення як на ринку природного газу, так і на ринку електроенергії щонайменше до виходу економіки з кризової ситуації та внесення належних змін до діючого законодавства з метою посилення соціального захисту населення.

 

У