background
На головну сторінку - Новини - Новини регіонів

Учні Межівського ПТУ візначили 85 річницю утворення Дніпропетровської області

 Учні Межівського ПТУ візначили  85 річницю утворення Дніпропетровської області

 

Дніпропетровщина - красивий, неповторний, ніби Богом дарований людині регіон, якому випала нелегка і в той же час воістину щаслива доля стати одним із визначальних чинників і форпостів національного поступу, українського відродження, зайняти важливе місце в житті України. Межівщина є частинкою Дніпропетровської області, яка славиться своїми досягненнями, своїми видатними, славними людьми. 

27 лютого наш регіон відзначав 85 -  річницю утворення Дніпропетровської області. З нагоди цієї події та з метою формування в учнів почуття гордості за свій регіон, за людей – трудівників, які проживають на цій землі, за культурні та історичні надбання, у Межівському ПТУ був проведений виховний захід «Мій рідний край ні з чим не порівняти». Дорогих і  шанованих гостей зустріли зі святковим короваєм  від  щедрої землі Межівської, від нашої малої Батьківщини учні голова учнівського профкому Свєженцева Дарія та профорг групи № 8  Шинкарюк Владислав.

Ведучі заходу учениця групи №7 Шматко Аліна та учень групи № 6 Риб’янець Олександр ознайомили присутніх  з визначними місцями Дніпропетровщини. У вигляді віртуальної подорожі промандрували історичними місцями, ознайомилися з історією  та адміністративною структурою області, з відомими земляками та діячами, більше дізналися про їхній внесок у розвиток Дніпропетровщини, і України в цілому. Всі присутні мали змогу переглянути презентацію, виконану ученицею групи № 12 Овсянниковою  Марією  «Дніпропетровщині – 85».

Славну історію рідного краю гідно продовжують сучасники. Так  історик – краєзнавець нашого краю Петро Максимович Бабець та директор Межівського краєзнавчого музею Інна Вікторівна Басараб  розповіли про видатних людей Межівського району, які є яскравими особистостями Дніпропетровської області,  переглянули відео про знатну постать району Добжанську Г. М. , краєзнавець  подарував в  бібліотеку свою книгу  «Межівський літературний листочок».

 Споконвіку Межівщина славилася трудівниками. В усі часи наші славні земляки працювали на землі. І хоч сьогодні важкий економічний час, але в селі люди сумлінно трудяться на полях. На наше свято ми запросили передовиків жнив 2016 року, хліборобів СФГ «Кондратюк» помічника комбайнера Рубана Г.Д, тракториста – машиніста Ягубець В.В. Зі своїми досягненнями в праці, спогадами про навчання в нашому навчальному закладі  поділився колишній випускник Рубан Геннадій Дмитрович та подарував від імені  директора СФГ «Кондратюк» Сергія Максимовича   фотоапарат марки «Nikon».

Чудові, талановиті люди живуть і творять на квітучій землі Межівщини і в кожному знайдеш якусь родзинку, щось таке, чого немає в інших. Вперше до нас в гості була запрошена  родина Каверіних - Олександр Валентинович та Тетяна Іванівна. Подружжя Каверіних Бог обдарував талантом. Творче захоплення Тетяни Іванівни – це художнє набивання на тканині, доволі рідкісне ремесло, та все ж  за декілька років Тетяна Іванівна досконало опанувала його. А Олександр Валентинович відкрив в собі талант - майстра різьби по дереву. Він створює красу в найрізноманітних виробах із дерева, які несуть в собі відзнаки багатогранної особистості людини - творця,  її духовності і тому набувають значення художнього витвору. Олександр Валентинович поділився своїми спогадами, ознайомив учнів зі своїми чудовими  виробами.

Межівська  земля славна не лише хліборобами, майстрами різних ремесел, а й людьми, що гідно проявили себе в інших галузях, які своїми невтомними руками роблять справжнє диво. Саме до таких особистостей відноситься ім’я відомого художника Межівщини В.П. Чорного. Роботи майстра про рідний край завжди викликають у межівчан особливе  здивування, радість пізнання рідних краєвидів, подив. Кожна робота, яку представив присутнім Володимир Пантелійович,  різна, наповнена світлом, повітрям, викликала певний настрій у глядача. 

Автор пензля подарував училищу свою  власну картину  «Техніка перших п’ятирічок» та вручив її директору навчального закладу В.В. Кропив’янському.  Володимир Віталійович привітав усіх зі святом  і зазначив, що навіть  післявоєнні накази по Межівській школі механізації сільського господарства, які зберігаються у нас в училищі,  багато можуть розповісти про ті важкі  роки, про людей та події в  історії нашого краю.

На наше свято ми запросили викладача вокалу школи естетичного виховання А. В. Тишковець. Бог, нагородив Аллу Володимирівну  надзвичайно сильним голосом. Все її життя пов’язане з музикою. Вона співає, навчає вокалу маленьких межівчан, пише музику на вірші наших межівських поетів. В її доробку музика на вірші Бабця П.М., межівської  поетеси Л.О.Яцури та інших. Лише тільки у 2016 році вона прийняла участь у чотирьох міжнародних фестивалях музики та співу, отримавши призові місця. У виконанні Алли Володимирівни прозвучала пісня «Черевички», яка  подарувала веселий, неперевершений настрій усім присутнім.

Учні  Лисак Валентина, Свєженцева Дарія декламували вірші межівської поетеси Л.О.Яцури «Моя Межова», «Степова перлина», «Дніпропетровщина», а Овсянникова  Марія зачитала вірш історика – краєзнавця П.М.Бабця присвячений пам’яті Остапа Федоровича Петриковського. Учень групи № 8 Омельченко Руслан музичним дарунком  привітав з ювілеєм гостей свята.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник з НВР Г.О.Осьмуха, яка зазначила, що Дніпропетровщина є одним із регіонів - лідерів щодо економічного та аграрного розвитку  України. Як намисто складається із бусинок, так і кожна область складається з районів. І однією з таких яскравих бусинок Дніпропетровській області є наш чудовий Межівський край, а люди Межівщини дають кольоритм області.

Свято завершилося виступом  ансамблю «Патріоти Межівщини», під керівництвом В.М.Лисенко з піснею Петра Клименка «Дніпропетровщина моя».    Після закінчення свята  учні, працівники училища, гості мали можливість оглянути прекрасні, чудові вироби В.П.Чорного, О.В.Каверіна, Т.І.Каверіної. А також ознайомитися з комплексною книжковою виставкою «України рідної окраса – Межівська чарівна сторона». Напередодні свята  серед навчальних груп пройшов конкурс малюнків на тему: «Мальовнича Дніпропетровщина».

Ми вдячні гостям, які завітали до нашого навчального закладу, подарували нам радість спілкування, поділилися своїми талантами, здібностями, перемогами. А ми відчули тепло їхніх сердець, їхню доброту і любов.

Тут, на цій Землі, наш родовід, наше домашнє вогнище, материнська пісня, батьківське поле, найбільші святині в людському житті. Тож бережімо і примножуймо кращі багатства своєї рідної землі. Хочеться побажати жителям всього району і області: нехай не заростають стежини сіл, щоб вони не зникнули з географічної карти та людської пам’яті, а наша Дніпропетровська область та  Межівський край продовжували свій розвиток і подальше процвітали. Ми повинні пишатися своїм рідним краєм і примножувати його  славні діла. 

                      Голова профкому,бібліотекар ДПТНЗ «МПТУ»             Валентина  Чехута