background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Привіння зі святом Голови Жіночого комітету Профспілки!

 Шановні колеги та подруги !

         У переддень Міжнародного жіночого дня , дня боротьби за права жінок і міжнародний мир, Жіночий комітет щиро вітає всіх членів Профспілки  працівників АПК України з цим історичним святом !

        Близько половини членів нашої Профспілки – це жінки, які прагнуть до гармонійних стосунків,  створення дружнього робочого простору,  поєднання сімейного затишку з успішним кар’єрним ростом і хочуть почуватися безпечно і захищено вдома, на роботі та суспільстві .

        Проте, занепад економіки, скорочення робочих місць, відсутність реального соціального спрямування державних  реформ призводять до  низького рівня життя і змушують жінок щодня боротися за своє виживання.

        У зв’язку з цим, делегати VII з’їзду Профспілки працівників АПК України прийняли Резолюцію «Проблеми жінок, працюючих в агропромисловому секторі України»  як програму дій на новий звітний період. В Резолюції :

 ·        висловлено протест щодо дискримінації прав жінок у сфері праці та нерівності в її оплаті , в тому числі, в запропонованому Урядом проекті Трудового кодексу України ;

·        засуджено факти скорочення зайнятості та посилення тенденції тривалого жіночого безробіття;

·        наголошено на неприпустимості поширення стереотипів , які призводять до нерівномірного розподілу чоловіків та жінок за професійними рівнями та сферами діяльності, класифікації вакансій на «жіночі» та «чоловічі», дискримінації за віком;

·        заявлено про право жінок на безпечні умови праці, охорону здоров’я і захист материнства, життя без насильства, приниження і сексуальних домагань на робочих місцях;

·        відзначено  прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», основним завданням якого є запобігання та протидія домашньому насильству та Конвенції МОП №190 «Викорінення  насильства і домагань у сфері праці» та вимагати її ратифікації Україною.

        Завдяки профспілковому активу та системній роботі з подолання  гендерних стереотипів, з кожним роком в нашій дружній профспілковій сім’ї поступово змінюються акценти – від сприйняття жінок лише як вродливої частини колективу - до оцінки їх досягнень в спільній боротьбі за права людей праці!

       Вкотре,  за це ми завдячуєм нашим колегам-чоловікам, які вчаться аналізувати свої стосунки як в сімї  так і  в трудових відносинах, приділяють увагу щодня, а не лише у день свята, підтримують нас як на роботі, так і в особистому житті, не соромляться публічно говорити про необхідність досягнення рівності  жінок в усіх сферах, не поводяться зверхньо чи агресивно щодо жінок, дбають про нашу безпеку!

       Жіночий комітет Профспілки бажає всім Вам міцного  здоров’я, любові і добра , достатку і благополуччя, здіснення добрих задумів і, звичайно, довгожданого миру і процвітання нашій рідній землі !

  

    З глибокою повагою до Вас,

від Жіночого комітету Профспілки             Надія Бурлака